Sprawdź, czy Twoja drukarnia jest już wystarczająco rozwinięta, aby korzystać z systemu MIS

Zyski z posiadanego systemu takiego jak Printegy MIS są widoczne na każdym etapie działalności. Począwszy od tańszych zakupów, przez obniżenie kosztów magazynu i produkcji, do zwiększenia przychodów oraz ilości zadowolonych klientów.

W nowoczesnej drukarni niezbędna jest szybkość reagowania na sytuację rynkową oraz zmieniające się potrzeby klientów. Aby sprawdzić na jakim jesteś etapie rozwoju drukarni, zwróć uwagę na bieżące dane o Twoim biznesie, które możesz spisać i policzyć. Niejednokrotnie informacja dotycząca zasobów drukarni (posiadanych i przewidywanych) ma decydujący wpływ na szybkość w podejmowaniu trafnych decyzji oraz na możliwość racjonalizowania kosztów działalności.

Czy znasz i udoskonalasz procesy w swojej drukarni?

Pierwszym sygnałem tego, że potrzebujesz systemu MIS (Management Information System, czyli System Informacyjny Zarządzania) jest sytuacja, kiedy samodzielnie nie panujesz nad obiegiem informacji, produktów i usług w swojej firmie oraz jej procesami wewnętrznymi. W takim przypadku niezbędny będzie system gromadzący wszystkie informacje o drukarni w jednym miejscu. Dostępne w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie.

Jak bardzo elastyczna jest Twoja drukarnia? Jak szybko możesz reagować na zmiany?

Kolejnym wyznacznikiem tego, czy potrzebujesz systemu MIS, jest sprawdzenie jaką masz możliwość szybkiego reagowania na zmiany rynkowe. System umożliwia między innymi: planowanie zapasów magazynowych, pełne zarządzanie i obsługę produkcji, obsługę zadań działów bok, zakupów i sprzedaży. W tym zarządzaniu tabele i wyliczenia w Excelu nie wystarczą.

Czy planujesz rozwijać swoją drukarnię? Zdobywać rynki międzynarodowe?

Posiadając szczegółową wiedzę o zasobach firmy, drukarnie używające systemu MIS z dużą łatwością decydują się na ekspansję na nowe rynki, na których bardzo sprawnie prowadzą biznes, mimo obecności lokalnej konkurencji. Dzięki swojej elastyczności firmy są bardziej atrakcyjne dla klienta, a rynek zdobywają tym łatwiej, im mniej nowoczesna jest obecna na nim konkurencja. Wygrywają tym, że system zapewnia wysoką jakość i nieporównywalnie szybszą obsługę.

Czy nie jesteś za mały?

Nie ma znaczenia, czy jesteś małą, czy średnią drukarnią. Najważniejsza odpowiedź na to pytanie brzmi: jak planujesz się rozwijać? Jak chcesz urosnąć? Wdrożenie systemu MIS pozytywnie wpływa na szybki wzrost i zyskanie przewagi na rynku, dzięki bieżącej analizie i planowaniu.

Zobacz dlaczego już warto wdrożyć system Printegy MIS i jak to przełoży się na pieniądze?

Zapisz sięna nasz Newsletter!

Poinformujemy Cię o nowych wpisach na naszym blogu